Metoda trzech sprawdzeń!!!
Narzędziem, które pomoże Ci podejmować szybko i właściwie decyzję w trakcie trwania procesu budowy będzie „zasada trzech sprawdzeń”.

Będzie ona dotyczyła wszystkich zagadnień prowadzonych przez Ciebie. Jak się możesz już pewnie domyślić, chodzi w niej o to, że za każdym razem, gdy zaczynasz dany element swojego projektu porównujesz co najmniej trzy oferty, trzech wykonawców, trzy działki, trzech architektów, trzech nadzorców, trzy opcje układu domu, trzy opcje wyboru podłóg, trzy opinie znajomych itd. …

W efekcie uchroni Cię to przed podejmowaniem szybkich i błędnych decyzji.

Dlaczego akurat trzy opcje?

Czy wierzycie w magie liczb, czy też wierzycie w naukę i empiryzm? Zapewne każdy zna szczęśliwą siódemkę albo pechową trzynastkę… Kto miał styczność z ciągiem Fibonacciego wie, że jego liczby mają odzwierciedlenie w ocenianiu złożoności zadań.

Według myślicieli starożytnych to właśnie liczba 3 jest doskonałą bazą do wykorzystania jej w pracy z zespołami lub pracy z własną efektywnością. Symbolizuje ona pierwiastek męski oraz siłę.

Poza tym uważa się, że nasz mózg jest predystynowany do myślenia trójkami (początek, środek, koniec).

Załóżmy, że musisz podjąć decyzję w temacie koloru elewacji twojego domu.

Architekci proponują szaro-białą (teraz bardzo popularną), prosisz Twoich architektów o wizualizacje w trzech opcjach. Podajesz im kilka szczegółów dotyczących wybranej przez Ciebie kolorystyki. Powiesz, ale ja nie wiem właśnie jakie kolory mi się podobają albo jakie są modne, co mam im przedłożyć?

1. Szukasz w internecie przynajmniej trzy grafiki zdjęcia elewacji jakie Cię interesują,

2. Uszczegóławiasz dane wpisując conajmniej trzy hasła: nowoczesna elewacja, klasyczna, rustykalna, prosta, z boniami, z elementami drewnianymi

3. Wybierasz rodzaj elewacji grafikę, która wpadła Ci w oko - minimum trzy!

4. Robisz zrzut z ekranu i wysyłasz architektom swoje preferencje lub opisujesz je słownie w mailu:)Dzięki takiemu działaniu zostało wykonane przez Ciebie rozeznanie na rynku w celu określenia Twoich wstępnych preferencji i Twoi architekci nie będą ci przesyłać propozycji, które nie są w Twoim „guście”, otrzymasz trzy propozycje „szyte na miarę”!

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie